BOTOX

Botox jest oczyszczonym białkiem produkowanym przez bakterię Clostridium botulinum. Proteina ta, podawana do mięśnia blokuje na pewien czas przekazywanie sygnału chemicznego wywołującego skurcz mięśnia. Stosuje się ją na niewielkiej, specjalnie dobranej ilości tak, że działa ona tylko na mięśnie, w które została podana.

Jak działa botox ?

Za powstawanie np. zmarszczek między brwiami odpowiada nadmierna aktywność mięśni tej okolicy. Niewielka ilość preparatu BOTOX podawana do mięśnia blokuje odbieranie przez niego impulsów nerwowych i powoduje jego rozluźnienie. Efektem jest spłycenie lub wygładzenie zmarszczek.

Leczenie preparatem BOTOX jest prostą, niechirurgiczną metodą, która pozwala spłycić lub wygładzić uciążliwe zmarszczki mimiczne twarzy, niektóre defekty szyi oraz dekoltu. Coraz szersze wskazania do aplikacji preparatu BOTOX pozwalają na korektę poszczególnych okolic mimicznych twarzy:

  • korekta zmarszczek
  • modelowanie kształtu brwi, nosa, konturów i kącików ust, brody
  • korekta tzw. „uśmiechu dziąsłowego”
  • uniesienie określonych okolic twarzy - tzw. „BOTOX LIFT".

Procedura medyczna polegająca na kilku drobnych wstrzyknięciach preparatu BOTOX powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek.
Rezultaty są spektakularne i widoczne w ciągu kilku dni od zabiegu.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu ?

Efekt działania preparatu BOTOX utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy, a okres ten może się różnić w indywidualnych przypadkach. Po kolejnych kuracjach preparatem BOTOX, rezultaty mogą utrzymywać się znacznie dłużej.

Vita-Dent
3 Maja 11
41-300 Dąbrowa Górnicza
Stomatologia
tel.: (32) 762-30-75
Medycyna estetyczna i naturalna
tel.: 792 018 343
Wykonanie:
premiummed.pl