WIZYTY PRYWATNE

W gabinecie Vita-Dent oferujemy Naszym pacjentom pełną gamę komercyjnych usług stomatologicznych.

Stomatologia zachowawcza 

Leczenie i odbudowa zębów w ich naturalnym kolorze i kształcie. Proces próchnicowy, który przebiega na powierzchni tkanek zęba jest główną przyczyną ich zniszczenia. Pod warunkiem wczesnego rozpoznania i odpowiedniego leczenia, początkowe zmiany próchnicowe są odwracalne. Stomatologia zachowawcza to także wizyty kontrolne bez względu na proces leczenia zębów. 
 

Stomatologia dziecięca

Inaczej pedodoncja – to specjalizacja wyodrębniona z powodu odrębności budowy zębów i całego układu stomatognatycznego w okresie rozwojowym. W gabinecie Vita-Dent dzięki zdobytym przez ponad 20 lat doświadczeniom, do każdego małego pacjenta podchodzimy indywidualnie i z uśmiechem.
 

Endodoncja

Inaczej leczenie kanałowe, polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi z systemu kanałowego korzeni zębów, mechanicznym i chemicznym opracowaniu kanałów, a następnie szczelnym i dokładnym wypełnieniu.  Tak przeleczony ząb ma szansę służyć jeszcze przez wiele, wiele lat.
 

Stomatologia estetyczna 

Stomatologia estetyczna powstała w odpowiedzi na wzrastające zapotrzebowanie pacjentów na piękny, lśniący uśmiech. Nowoczesna stomatologia daje nam możliwości poprawy wyglądu zębów poprzez zmianę ich koloru (np. wybielanie), kształtu (korony, licówki) i położenia, a także poprzez estetyczne uzupełnienia zębów brakujących.
 

Leczenie próchnicy

Wcześnie wykryta i wyleczona próchnica pozwala zaoszczędzić wydatki, czas, a przede wszystkim zachować własne uzębienie. Leczenie próchnicy Vita-Dent jest bezbolesne – standardem jest wykonywanie zabiegów w znieczuleniu miejscowym z zastosowaniem wysokiej jakości estetycznych materiałów co przekłada się na estetykę i funkcjonalność uzębienia.
 

Scaling

Scaling to usuwanie kamienia nazębnego za pomocą ręcznych bądź mechanicznych, ultradźwiękowych narzędzi stomatologicznych. Zabieg przeprowadzony odpowiednimi technikami przy użyciu odpowiednich narzędzi jest całkowicie bezpieczny i skuteczny.

 

Bruksizm

Zgrzytanie zębami, mimowolne silne zaciskanie szczęki najczęściej podczas snu jest zazwyczaj wywoływane przez stres. Bruksizm powoduje uszkodzenia szkliwa – szybkie ścieranie się zębów, mikropęknięcia, które mogą być przyczyną odbarwień zębów. Najlepszym sposobem jest porada i leczenie pod okiem dobrego dentysty. W Vita-Dent można otrzymać w promocyjnej cenie specjalistyczne szyny relaksacyjne, pomocne w leczeniu bruksizmu.

Vita-Dent
3 Maja 11
41-300 Dąbrowa Górnicza
Stomatologia
tel.: (32) 762-30-75
Medycyna estetyczna i naturalna
tel.: 792 018 343
Wykonanie:
premiummed.pl